اینجا لیزا به ما میگه که خوردن چه غذاهایی به سرعت بخشیدن سوخت و ساز بدن ما ، وسوزاندن کالری بیشتر کمک می کنه .

میشه گفت داشتن یه متابولیسم سریع واسه بدن در واقع داشتن همه چیزه. شما می تونین با خوردن غذاهایی که به متابولیسم و سوخت و ساز بدن کمک می کنن، به دنبال سلامتی بدن خود برید. اینجا لیزا به ما میگه که خوردن چه غذاهایی به سرعت بخشیدن سوخت و ساز بدن ما ، وسوزاندن کالری بیشتر کمک می کنه .

1 – سیب سبز 

بزرگترین چیزی که به سوخت و ساز بدن کمک می کنه: ( خوردن  است)! به سوخت و ساز بدن به  مانند آتیش نگاه کنین : شما باید پس از خوردن هر وعده غذایی که باعث افزایش کالری می شه به خاطر سوزوندن اون حدود ساعت 3 بعد از ظهر هر روز یه سیب سبز بخورین، اینطوری سوخت و ساز بدن شروع به کاهش می کنه! خوردن یه سیب در روز می تونه بدن رو از جمع شدن چربی دور نگه داره. 

2 – معجونی از پروتئین 

پروتئین بهترین راه واسه افزایش سوخت و ساز بدن است . هیچی بهتر ازخوردن کشک یا آب پنیر که پر از اسیدهای آمینه است نیس، چون که شما نیاز به سوزوندن کالری بیشتر دارین. 

3 – ماهی سفید 

ماهی سبک و سفید، بهترین وعده غذایی واسه سوخت و ساز بدنه. میدونید که وقتی که ماهی ، به طور کامل سبک و پخته باشه شما خیلی راحت می تونین اونو با یه چنگال تیکه کنین ؟ اینطوری بسیار راحت قابل هضم همه.

4 – مرغ

خوردن یه تیکه مرغ تازه شاید به اندازه یه تیکه ماهی پروتئین نداشته باشه . اما به همون اندازه گزینه خوبیه تا بتونین به افزایش سوخت و ساز بدن خود کمک کنین. 

5 – سبزیجات 

کلم پیچ، کاهو و اسفناج بهترین سبزیجات واسه سوزوندن کالریه حتی از کلم بروکلی هم بهتر هستن.  

6 – قهوه تیره

قهوه متابولیسم زیادی داره. کافئین یکی از قدیمی ترین حقه هاییه که در کتابها به از دست دادن چربی کمک کرده. اما باید دقت کنین که از قهوه هایی باید استفاده کنین که مشکی و تیره و بدون خامه باشن چون که بقیه قهوه ها شکری دارن که از سوختن چربی جلوگیری می کنن. 

7 –  سفیده تخم مرغ 

نه فقط در سفیده تخم مرغ هیچ چربی ای وجود نداره بلکه به دلیل داشتن پروتئین بالا واسه سوخت و ساز بدن بسیار مناسبه. 

8 – گریپ فروت 

گریپ فروت به سالم نگه داشتن کبد کمک زیادی می کنه، و می تونه به عنوان یه میان وعده سالم مورد استفاده باشه.

9 – چای سبز 

چای سبز خود به تنهایی به سوخت و ساز بدن کمک نمیکنه اما خوردن اون در بین وعده های غذایی به چربی سوزی بدن شما کمک بسیاری می کنه. 

10 – ادویه جات وترشی جات تند 

هر چند که فلفل تند و فلفل قرمزوترشی جات و… قند خون رو پایین میارن و باعث افرایش گرسنگی می شن اما در زمان کمی فشار زیادی رو روی متابولیسم بدن وارد کرده و باعث سوراندن چربی زیادی می شن.

منبع : seemorgh.com

جمع آوری به وسیله بخش رژیمای لاغری ، رژیمای چاقی سایت

  • مطالب در رابطه
  • با این روش ها