10 فایده استفاده موضعی از سیر

سیر واسه رشد سریع موها

سیر می تونه پایانی واسه ریزش مو باشه، چون شامل اندازه زیادی آلیسینه. این ترکیب گوگردی، مشابه همون ترکیبیه که در پیاز هست و واسه درمان ریزش موها موثر عمل می کنه.

واسه مقابله با این مشکل می تونین سیر پوست کنده رو روی پوست سرتون بمالید. بهتره سیر رو له کنین تا بیشتری خواص اون آزاد شه. هم اینکه می تونین سیر رو در روغن نارگیل یا زیتون گرم کنین و پوست سر رو با این روغن ماساژ بدین. البته حواستون باشه که واسه درمان ریزش موی ارثی نمیشه روی سیر حساب کرد.

سیر واسه پاک کردن آکنه ها

مطمئنا نمیشه به سیر به عنوان درمان کننده اصلی جوش و جوش تکیه کرد. اما باید بدونین که در بین اجناس دیگری که به همین منظور استفاده می کنین می تونین به سیر هم به عنوان یه درمان طبیعی و موثر واسه کاهش جای آکنه ها نگاه کنین.

آنتی اکسیدان های موجود در این ماده غذایی ضدباکتری هستن، پس مالیدن سیر روی جوشا و جوش می تونه درمان موضعی خوبی واسه رفع اونا باشه.

سیر واسه پیشگیری و درمان سرماخوردگی

آنتی اکسیدانای موجود در سیر جزو ترکیبات قوی هستن که سیستم ایمنی بدن رو تقویت کرده و از سرماخوردگی پیشگیری می کنن. پس پیشنهاد می شه که سیر رو به برنامه غذایی روزانه تون اضافه کنین.

قرار دادن سیر له شده روی تبخال یه درمان طبیعی و خونگی معروف واسه نابود کردن اون هستش

اگه سرماخورده اید دم کرده سیر بخورین. واسه اینکار کافیه که سیر رو له یا خرد کنین و داخل آب گرم به مدت چند دقیقه دم کنین. بعد محلول رو صاف کرده و بخورین. می تونین کمی عسل و زنجبیل هم به ترکیب اضافه کنین تا طعم بهتری بگیره.

سیر واسه آرامش پسوریازیس

سیر شامل خواص ضدالتهابیه و به خاطر همین واسه آرامش مریضی پسوریازیس به درد بخور عمل می کنه. بهتره سیر رو داخل روغن پایه ای مانند روغن زیتون بریزین و بعد مناطق درگیر رو با این روغن ماساژ بدین. این کار باعث نرمی پوست و کاهش خارش اون می شه.

سیر واسه کنترل وزن

به نظر کارشناسان تغذیه سیر واسه کنترل وزن خوبه. یافته های پژوهشا نشون میده موشایی که تغذیه شامل اندازه زیادی سیر داشتن، لاغرتر شده و ذخیره چربی اونا کمتر شده. تلاش کنین سیر رو به برنامه غذایی تون اضافه کنین. غذاهای طبخ شده با سیر طعم بهتری به غذاها میدن و به تناسب اندام شمام کمک می کنن.

: 10 فایده استفاده موضعی از سیر

سیر واسه درمان مشکل پای ورزشکار

از اونجایی که سیر خواص ضدقارچی داره واسه رفع مشکل پای ورزشکار (عفونت قارچی انگشتان پا) و خارش به وجود اومده به وسیله اون خوبه. واسه این کار سیر له شده رو داخل تشت آب ولرم بریزین و پاهاتون رو داخل اون بذارین.

سیر واسه دفع پشها

هنوز مشخص نشده دلیل نفرت پشها از سیر چیه، اما چیزی که مشخصه اینکه پشها از سیر فرار می کنن. یافته های پژوهشی که در هند انجام شده نشون میده آدمایی که روی بازوها و پاهاشون مخلوطی از سیر و مواد دیگه زده ان، از حمله پشها در امان بودن. واسه جفت و جور این ترکیب به روغن پایه ای مانند زیتون و سیر، وازلین و موم عسل نیاز دارین تا یه ماده ضدپشه طبیعی جفت و جور کنین؛ یا اینکه می تونین یه حبه سیر رو کنارتون بذارین.

سیر واسه آرامش تبخال

قرار دادن سیر له شده روی تبخال یه درمان طبیعی و خونگی معروف واسه نابود کردن اون هستش. سیر خاصیت ضدالتهابی طبیعی داره و می تونه باعث کاهش درد و التهاب تبخال شه. مصرف مکملای سیر هم بهبودی رو سرعت میده.

سیر واسه مراقبت از گیاهان

سیر علاوه بر اینکه واسه ارتقای سلامتی آدم موثر عمل می کنه، اثرات مهم دیگری هم داره. اگه باغچه ای دارین و گل و گیاه پرورش می دید هم می تونین به سیر اعتماد کنین، چون حشرهای موذی باغچه ها از سیر بیزار هستن. پس می تونین به کمک این ماده غذایی یه آفت کش طبیعی جفت و جور کنین که به سلامت خودتون و محیط زیست کمک می کنه. واسه این کار به سیر، کمی روغن، آب و مقداری صابون مایع نیاز دارین. تموم این مواد رو داخل اسپری بریزین و روی گیاهان اسپری کنین تا حشرات دفع شن.

سیر واسه ماهیگیری

اگه اهل ماهیگیری هستین، بدونین که یه ماده غذایی به درد بخور واسه سلامتی مصرف می کنین. ماهیا گرایش زیادی به بوی سیر دارن. به خاطر همین هم در جفت و جور طعمه ها از موادی استفاده می شه که بوی سیر میدن. البته خودتون هم می تونین دست به کار شید و با باقیمونده غذاها و چند حبه سیر، طعمه های خوبی واسه ماهیگیری بیشتر جفت و جور  کنین.

منبع :