فایده های درمانی چای بابونه صدها ساله که شناخته شده. به کاهش وزن و بی خوابی کمک میکنه. این چای خوش طعم دارای فواید بسیاری هم هست.. این فواید عبارتند از :
فایده های درمانی چای بابونه صدها ساله که  شناخته شده.  به کاهش وزن و  بی خوابی کمک میکنه. این چای خوش طعم دارای فواید بسیاری هم هست.. این فواید عبارتند از :


1 – درد قاعدگی

منفعتهای چای بابونه شامل آرامش درد قاعدگی است. یه فنجون چای بابونه می تونه عضلات رحم رو شل کنه و گرفتگی قاعدگی رو آرامش میده. گلیسین موجود در این چای، اسپاسمای عضلانی رو برطرف می کنه.

2 – بی خوابی

یکی از فواید چای بابونه مقابله با بی خوابیه. چای بابونه  یه آروم بخش طبیعی و ملایم داره پس یه فنجون  چای بابونه گرم قبل از خواب به شما آرامش میده و به خواب بهتر کمک می کنه.

3 – مشکلات  معده

چای بابونه می تونه واسه درمان  مشکلات معده استفاده  شه.  درد معده رو برطرف می کنه و به تقویت دستگاه گوارش کمک می کنه.

4 – سرما خوردگی و آنفولانزا

یکی دیگه از امتیازات چای بابونه اینه که با سرما خوردگی و آنفولانزا مقابله می کنه. شما با نوشیدن چای بابونه  احساس بهتر میکنین،  سیستم ایمنی بدن تون زیاد شده، و خواص ضد باکتری اون به بهود سرما خوردگی کمک میکنه.

5 – دیابت

 تحقیقات نشون داده شده  که  مصرف روزانه چای بابونه  از پیشرفت دیابت جلوگیری کرده و مشکلات اونو کمتر می کنه. چای بابونه واسه  کنترل سطح قند خون کمک میکنه (ولی با این حال قبل از استفاده با دکتر خود مشورت کنین)

6 – میگرن

 چای بابونه باعث آرامش میگرن می شه.واسه  کسائی که از میگرن رنج می برن پیشنهاد می شه روزانه از این چای استفاده کنن.

7 – درمان هموروئید

چای بابونه آرامش دهد است خوبی واسه دردهای بواسیره.

8 – سیاهی دور چشم

فایده  چای بابونه  فقط به استفاده داخلی محدود نمی شه،  هم اینکه می تونین از چای بابونه واسه  مصرف خارجی هم استفاده کنین. اگه کیسه های چای بابونه رو خیس کرده و سرد کنین و ۱۰-۱۵ دقیقه بذارین بمونه سیاهی دور چشم و پف چشم رو نابود می کنه.

9 – درمان پوست

چای بابونه دارای آنتی اکسیدان، ضد میکروب و ضد التهاب است. همونطور که قبلا ذکر شد، میشه اونو  هم استفاده  داخلی و خارجی کرد؛ شما می تونین  چای بابونه سرد رو به عنوان یه تونر صورت طبیعی،با مواد دیگه ترکیب کنین  و به پوست صورت بزنین . کاربرد خارجی، سوزش پوست رو کم می کنه، به کاهش خارش و راشهای پوستی کمک میکنه،  زخما  رو زودتر بهتر می کنه و جای جوش،  آفتاب سوختگی و زخمای کوچیک رو درمان میکنه ،پوست رو جوون  و قشنگتر میکنه. خواص آنتی اکسیدانی، چای بابونه هم می تونه  با پیری مقابله کنه. و وقتی که اونو می خورین، کل سیستم  داخلی بدن هیدراته می شه.

10 – شستشو مو با چای بابونه

چای بابونه هم اینکه به عنوان یه شستشو مو پایانی می تونه استفاده شه. یا می تونین به ماسک موای جور واجور اضافه کرده و به عنوان درمان خونگی استفاده کنین . چای بابونه  واسه درمان شوره سر، هم استفاده می شه.چای بابونه مو رو تغذیه کرده و درخشش و زیبایی میده . در صورت استفاده دراز مدت از گل بابونه رنگ موها رو روشن میکنه.

نکته مهم :
چای بابونه منفعتهای بسیاری داره، اما  اگه زیادتر از اندازه مصرف شه معده رو ناراحت و باعث اسهال می شه . هم اینکه  اگه باردارین باید با دکتر خود مشورت کنین

منبع : hidoctor.ir