SEOmoz اخیراً در مصاحبه با متقاضیان برای موقعیت توسعه دهنده وب است. قبل از انجام مصاحبه ، لیستی از سوالات فنی را که می خواستم بپرسم ، نوشتم. بعد از مصاحبه ، تصمیم گرفتم این لیست را بنا کنم و یک لیست بزرگتر را که همه می توانند از آن استفاده کنند – برای هم مصاحبه کننده ها و مصاحبه شوندگان در اختیار شما قرار دهم.

لیست خاص برای نوع خاصی از موقعیت توسعه نیست ، اما من سعی کردم آن را بین طرف طراحی / html / قابلیت استفاده چیزها و بخش back-end / پایگاه داده / برنامه نویسی تعادل برقرار کنم. من فقط به سؤالات مربوط به توسعه وب توجه می کنم – بدیهی است که شما باید سؤالاتی معمول از سؤالاتی مانند “چرا می خواهید برای [برای برخی از شرکت ها کار کنید؟] بپرسید.” همچنین ، این لیست به ترتیب خاصی نیست.

   

 1. چه سایتها و وبلاگهایی در صنعت را به طور مرتب می خوانید؟
  این سؤال می تواند به شما ایده بدهد که چگونه با آخرین روندها و فن آوری های صنعت و همچنین چقدر علاقه مند آنها به وبدف چقدر هماهنگ هستند. این امر به جدا کردن افرادی که این کار را به عنوان شغلی انجام می دهند به عنوان سرگرمی از کسانی که ممکن است برای چک های برنامه نویسان بزرگ در آن باشند ، کمک می کند.
  _
 2.  

 3. آیا ترجیح می دهید به تنهایی یا در یک تیم کار کنید؟
  این یک سؤال مهم است که بسته به محیط کار بستگی دارد. اگر پروژه شما به تعامل نزدیک با سایر توسعه دهندگان نیاز دارد ، داشتن کسی که چنین تجربه ای را تجربه کرده است بسیار مفید است. از طرف دیگر ، بسیاری از توسعه دهندگان در حالی که به تنهایی می روند شکوفا می شوند. سعی کنید یک توسعه دهنده پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.
  _
 4.  

 5. با نوشتن HTML به صورت کامل چقدر راحت هستید؟ (+ ورزش)

  ورزش

  گرچه ممکن است رزومه آنها بیان کند که آنها متخصص HTML هستند ، اما اغلب اوقات بسیاری از توسعه دهندگان نمی توانند یک سند HTML را از بالا به پایین بنویسند. آنها به ناشر خارجی تکیه می کنند یا باید دائماً به یک دفترچه مرجع برگردند. هر توسعه دهنده ای که ارزش یک لعنت را دارد حداقل باید بتواند بدون تکیه به منابع خارجی ، یک سند HTML ساده بنویسد. یک تمرین ممکن این است که یک وب سایت جعلی تهیه کنید و از آنها بخواهید که HTML را برای آن بنویسند. آن را ساده نگه دارید و فقط اطمینان حاصل کنید که آنها اصول اولیه را دارند – مراقب اشتباهاتی مانند فراموش کردن برچسب های یا سوء استفاده جدی از عناصر خاص باشید. اگر آنها چیزی مانند: بنویسند ، ممکن است یک نکته خوب برای بسته بندی وسایل و تماس با مصاحبه کننده بعدی باشد.

  _

 6.  

 7. w3c چیست؟
  رعایت استانداردها در توسعه وب جایی است که همه چیز پیش می رود (امیدوارم؟) از آنها بخواهید بیانیه ماموریت w3c یا هر چیز دیگری را بازگو کنند ، اما آنها حداقل باید یک ایده کلی درباره اینکه چه کسانی هستند را داشته باشند.
  _
 8.  

 9. آیا می توانید جدول XHTML کمتری بنویسید؟ کد خود را اعتبار می دهید؟
  آشغالهای طراحی مدرسه قدیمی را از بین ببرید! یک برنامه نویس پیدا کنید که از عناصر HTML برای آنچه در واقع در نظر گرفته شده استفاده می کند. همچنین ، بسیاری از توسعه دهندگان می گویند که می توانند جدول کمتری داشته باشند ، اما در واقع سایت های ساختمانی هنوز از جداول از روی عادت و یا راحتی استفاده می کنند. احتمالاً یک منوی یا مقاله ناوبری سریع تهیه کرده و از آنها بخواهید که نشانه گذاری را برای آن بنویسند. برای اینکه روی حیله و تزویر باشید ، می توانید داده های جدولی را ترسیم کنید – اگر آنها خاطرنشان می کنند که یک جدول در آن سناریو باید استفاده شود 🙂
  _
 10.  

 11. چند مورد از ابزارهای توسعه محبوب شما چیست و چرا؟
  اگر آنها می گویند دفترچه یادداشت ، شما به وضوح اشتباه برای کار. این نه تنها می تواند به شما در ارزیابی سطح صلاحیت آنها کمک کند ، بلکه می تواند با ابزارهایی که همه افراد در خانه از آنها استفاده می کنند مطابقت داشته باشد.
  _
 12.  

 13. سطح صلاحیت خود را در یک محیط * nix پوسته توصیف و نشان دهید
  ببینید چقدر خوب بدون رابط کاربری گرافیکی گرانبهاشان کار می کنند. برخی از سؤالات اساسی مانند سؤال از چگونگی کپی کردن یک دایرکتوری از یک مکان به مکان دیگر ، یا اینکه چگونه می خواهید پرونده را فقط توسط مالک قابل خواندن بسازید ، بپرسید. دریابید که چه سیستم عامل هایی با آنها تجربه دارند.
  _
 14.  

 15. بیشترین مهارت ها و فناوری هایی را که می خواهید به پیشرفت یا یادگیری علاقه مند شوید ، دارید؟
  اطلاعاتی کسب کنید که آیا منافع آینده آنها با جهت موقعیت (یا به طور کلی شرکت) مطابقت دارد یا خیر.
  _
 16.  

 17. نمونه کار خود را به من نشان دهید!
  یک نمونه کارها می تواند در مورد یک توسعه دهنده چیزهای زیادی بگوید. آیا آنها چشم زیبایی شناسی دارند؟ آیا آنها خلاقانه تر یا منطقی تر هستند؟ مهمترین چیز این است که به دنبال پروژه های محکم ، گسترده ، تکمیل شده باشید. نیمی از اسکریپت ها و / یا اسکریپت های هک شده نشانه بی تجربگی یا بی کفایتی است.
  _
 18.  

 19. چه وب سایتهایی در گذشته کار کرده اید؟
  برنامه نویسی را پیدا کنید که اندازه مشابه آن با پروژه ای که در کنار هم قرار داده اید ، مشابه باشد. توسعه دهندگان با ترافیک بالا ، تخصص در مقیاس بزرگ ممکن است مهارت هایی را ارائه دهند که توسعه دهندگان در اندازه های کوچک از آن استفاده نمی کنند ، مانند آپاکینگ تنظیم دقیق یا بهینه سازی سؤالات بسیار زیاد در SQL. از طرف دیگر ، توسعه دهندگان که به طور معمول سایتهای کوچکتر می سازند ، ممکن است چشم به چیزهایی بکشند که در مقیاس بزرگ توسعه می یابنداوپرها مانند ارائه سطح بالاتری از خلاقیت بصری چنین کاری ندارند.

  خلاقیت

  _

 20.  

  کد خود را به من نشان دهید!
   

 21. چند سایت شما را تحسین می کنید و چرا؟ (از دیدگاه وبدف)
  دریابید که چه چیزی الهام بخش آنها است. در حالی که لزوماً “لازم نیست که یکی را بشناسیم” ، یک توسعه دهنده بزرگ همیشه باید چند مورد چشمگیر داشته باشد.
  _
 22.  لطفا

 23. لطفاً این کد را برطرف کنید.
  به آنها کد شکسته نوشته شده به زبان توسعه را بدهید که انتظار می رود آنها را برای موقعیت بدانند. از آنها بخواهید که خط را پشت سر هم طی کنند و به همه اشتباهات اشاره کنند.
  _
 24.  

 25. من وب سایت شما را ایجاد کردم و مرورگر صفحه خالی را نشان می دهد. مرا برای قدم برطرف کردن مشکل ، مرا طی کنید.
  این یک سؤال عالی است تا مشخص شود که چقدر توانایی هایشان در دور هم جمع شده است. این تست همه چیز را از مهارت های پشتیبانی اصلی گرفته تا عیب یابی در وب سرور خود انجام می دهد.
  _
 26.  

 27. زبان توسعه مورد علاقه شما چیست و چرا؟ چه ویژگی دیگری (در صورت وجود) آرزو دارید که بتوانید به این زبان اضافه کنید؟
  سؤال در مورد اضافات ویژگی یک سؤال با ارزش است – می تواند نشان دهد که آیا آنها به طور کلی در برنامه نویسی مهارت دارند یا اینکه مهارت آنها به زبان مورد نظرشان کبوتر شده است.

  کبوتر

  _

 28.  

 29. آیا زبانها یا فناوریهای خاصی را ارعاب می کنید؟
  غالباً احساس کرده ام که هرچه بیشتر یاد می گیرم ، احساس کمتری احساس می کنم که می دانم. حل یک رمز و راز ده نفر دیگر را باز می کند. داشتن مصاحبه شونده در مورد خطاهای آنها می تواند چیزهای زیادی را در مورد آنچه می دانند نشان دهد.
  _
 30.  

 31. زمان اختصاری (اوه پسر!)
  برخی ممکن است استدلال کنند که دانستن اینکه کلمات اختصاری چیست و بی اهمیت است ، امری بی اهمیت است ، اما کلمات اختصاری مشخصی وجود دارد که یک توسعه دهنده باید آنها را به سختی وارد کند (برای مثال HTML یا CSS). این نوعی سؤالی است که شاید بهتر باشد برای مصاحبه تلفنی از بین برود تا افرادی که بسیار صلاحیت ندارند از بین بروند.
  _
 32.  

 33. از چه مرورگر وب استفاده می کنید؟
  برای این سوال پاسخ صحیح وجود دارد: همه آنها . یک توسعه دهنده صالح باید با استفاده از کلیه مرورگرهای اصلی وب ، با آزمایش سازگاری بین مرورگرها آشنا شود. بدیهی است که آنها یک مرورگر اصلی را که برای گشت و گذار از آنها استفاده می کنند ، دارند ، اما پاسخ آنها به این سوال ممکن است راه خوبی برای شما باشد تا بتوانید از این سوال بپرسید که چقدر مسائل مربوط به مرورگر را بررسی می کنند. همچنین ، اگر نوعی موقعیت css / html باشد ، دیدن اینکه نوارهای ابزار نصب شده اند ، می تواند معیار خوبی از مهارت آنها باشد.
  _
 34.  

 35. علاقه خود را به این کارهای توسعه از ۱ به ۵ مرتب کنید (۱ به همه علاقه ای ندارد ، ۵ نفر به شدت علاقه مند نیستند) لیستی از کارهایی را که شغل مورد نیاز است بنویسید. با داشتن رتبه بندی این موارد با توجه به سطح علاقه آنها می تواند به شما کمک کند در یافتن افرادی که برای موقعیت مناسب هستند مناسب باشد. من می دانم اشکال زدایی کد perl بدون جواب از سال ۱۹۹۷ برای من بسیار جذاب است.
  _
 36.  

 37. چند پروژه وب شخصی که شما در حال انجام هستید چیست؟
  تقریباً همه توسعه دهندگان پروژه های وب شخصی خود را که دوست دارند در اوقات فراغت خود وصل کنند ، دارند. این سؤال دیگری است که می تواند به تمایز توسعه دهندگان پرشور از مشت های ساعت کمک کند. همچنین پایان دادن به مصاحبه با این سؤال خوب است ، زیرا پاسخ دادن به آنها معمولاً آسان (و سرگرم کننده) است.

هر سوالی عالی تر که می توانید به آنها فکر کنید؟